BİZE ULAŞIN
(532) 384 11 71
 

B2B nedir? (Business to business)

 

Şirketler arası pazarlama ya da satış uygulamalarına verilen kısa tanımdır. B2B, şirketlerin ihtiyaç duydukları maddelere kavuşmaları için kurulan bir sistemdir. Bu yönüyle B2B, şirketlerin tedarik pazarı işlevini görür. Bir çok şirket internet üzerinden, mal ve hizmet üretim aşamasında ihtiyaç duydukları ürünlerini veya ara malların toptan satışlarını kolaylıkla yapabilme olanağına kavuşabilmektedir. İşletmeler arası ilişkiler yatay ilişkiler olabileceği gibi dikey ilişkileri de kapsayabilir. Bunları firma, bayi, dağıtıcı ve tedarikçi olarak sayabiliriz. Varsayın ki müşterileriniz size hiç sormadan stoklarınızı, kendi borcunu, alacağını, siparişlerini B2B sistemi üzerinden online olarak takip edebilsinler.

 

CRM nedir? (Customer Relationship Management)

 

Müşteri İlişkileri Yönetimi anlamına gelir. İşletme ve kuruluşların müşterileriyle olan tüm etkileşimlerini koordine etmesini sağlayan uygulamalar bütünüdür. Müşteriyle kurulan bu etkileşimler sms, e-mail, fax gönderimi ve/veya müşterilerle yürütülecek tüm teklif, satış ve faturalandırma süreçlerini içermektedir.

 

CRM yazılımları işletme kuruluşlarının giderek artan pazar rekabeti doğrultusunda mutlu ve sadık müşteriler yaratma, müşteri ihtiyaçlarını önceden belirleme ve doğru hedef kitleye doğru pazarlamayı yapma, ihtiyaçlarına çözüm sağlamak amaçlı ortaya çıkmışlardır.

 

Ayrıca CRM yazılımları üzerinden e-posta, telefon görüşmeleri, yüz yüze görüşmeler, faks ve işletme tarafından kullanılan diğer iletişim etkinleri izlenebilir. Çalışanlar müşterinin söylediklerini, isteklerini vurgulamak için not alabilirler ve gelecekte bu notlara başvurabilirler. Müşterileri bu sayede daha iyi tanıyarak, müşterilerinizle güçlü ilişkiler geliştirir ve sadık müşteriler yaratabilirsiniz. İyi bir müşteri ilişkileri yazılımı bu güçlendirilmiş müşterilerle ve memnun müşteri tavsiyeleri ile yeni müşteriler keşfetmenize yardımcı olacaktır.

 

Yapmış olduğumuz yazılımın özellikleri:

 

  • Cari ve stok takibi.
  • Fatura, çek ve irsaliye takibi.
  • Plasiyer ve müşteri modülü.
  • Sipariş ve ödeme modülü.
  • Detaylı rapor alma.
B2B
NETSİS ENTEGRELİ YAZILIMIMIZ
HİZMETİNİZDE...

 

2016 YILI YENİ VERSİYONUMUZ İLE...
DEMO TALEBİ İÇİN LÜTFEN İLETİŞİME GEÇİNİZ.
(232) 433 77 63